?האם מסיבת טבע מחתרתית היא חוקית

 

פורסם ב-8/12/2023

 

מסיבות טבע הפכו נפוצות ופופולריות ביותר, המשפיעות על אלפי אנשים בישראל. בישראל מתקיימות מאות מסיבות טבע בשנה, ורבים ממארגני המסיבות מוצאים עצמם שואלים את השאלה - האם מי שמארגן מסיבת טבע פועל במסגרת החוק?

 

מהרגע שמדובר במסיבת טבע, האירוע עצמו יכול להיות אירוע חברתי נהדר כיפי ומשחרר, אך בדיוק כמו כל אירוע ציבורי אחר, יש כללים והגבלות שיש למצוא להם פתרון על מנת שהאירוע ייתקיים בצורה חוקית ובטוחה.

השאלה המרכזית היא, האם מסיבת טבע מחתרתית יכולה להתקיים עם החוקים וההגבלות הקיימות?

 

במציאות של היום, רבים ממארגני האירועים נמנעים מלעבור את התהליך המוסדר ומקבלת אישורים רשמיים מהרשויות המקומיות.

החוק בישראל מתריע בפני מארגני אירועים שעליהם לקבל את אישור הרשויות המקומיות לקיום אירוע, ובמקרה של אירוע בשטחים טבעיים, או בשטחים שבבעלות ציבורית, יש צורך באישורים נוספים כדוגמת אישור משטרה,כיבוי אש וגורמים נוספים.

מצב בו מארגן יקיים מסיבת טבע מחתרתית, כלומר ללא היתרים ואישורים, הינה חריגה מההוראות המקובלות ואף יכול לשאת עימו אחריות פלילית וכתבי אישום מכבידים.

חוקי הרישוי וההיתרים מגדירים את כלל התהליכים הדרושים לאירועים ציבוריים ואת התקנות שיש לפעול על פיהם לצורך קבלת היתר על קיומו של האירוע. אחד הדברים שנלקחים בחשבון הוא הסיכון לקיום אסונות או פגיעה בציבור המשתתפים, ולכן על כל מארגן המתכוון לקיים אירוע כזה לשקול לפנות לחברת רישוי אירועים מוסמכת.

 

חברת רישוי מסיבות טבע – ייעוץ וליווי מקצועי

עם פנייה לחברת רישוי מסיבות טבע מוסמכת, המפקחת על התהליך ומסייעת לארגן כל השלבים בצורה החוקית והבטוחה, ניתן לשפר בצורה משמעותית את איכות האירוע ולמנוע אסונות ובעיות משפטיות עתידיות. חברת רישוי יכולה לספק ליווי מקצועי בתחום הכנת תוכניות, עבודה על פי החוקים והתקנות הנדרשים לקבלת האישורים הנדרשים. כל זאת בהתאם להגבלות וההוראות המקומיות ותוך ייצוג אל מול הרשויות.

באמצעות השירות של חברתנו , ניתן להבטיח שהאירוע יתקיים בהתאם להגבלות החוק, יקבל את האישורים הדרושים, ויהיה בטוח עבור קהל הבליינים שמגיע. בנוסף, התהליך יתבצע באופן יעיל ומהיר, ויבטיח שלא יתרחשו אירועים חריגים אשר עלולות לסכן את מארגני האירוע, הסביבה והקהל.

 

לרשותנו המומחים המתאימים והמוסמכים, לרישוי ותכנון מסיבת טבע בצורה חוקית ובטוחה.

 

צרו איתנו קשר לסיוע ברישוי וקבלת היתר למסיבת טבע

 

בין לקוחותינו:

 

הכתבה אינו מהווה ו/או מחליפה ייעוץ משפטי .